Kilmainham Gaol, Dublin

wi1
     Kilmainham Gaol- dublińskie więzienie, otwarte w 1796 roku z czasem stało się symbolem walki o niepodległość, ponieważ przetrzymywano tu przed egzekucją wielu przywódców powstania wielkanocnego.

Trasa wycieczki rozpoczyna się od muzeum, które odpowiednio nastraja do zwiedzania tego osobliwego miejsca.

wi4

wi5                           
wi2

My trafiliśmy na ostatni kurs tego dnia, więc przewodnik uprzedził nas, że jeśli ktoś zostanie w tyle lub co gorsze, zgubi się w labiryncie korytarzy, będzie miał okazję spędzić tu noc…co nie napawało optymizmem, gdyż miejsce to jest dość przerażające.

wi6
Trasa biegnie przez niewielką kaplicę i poprzez zimne i wilgotne korytarze, prowadzi do wiktoriańskiego skrzydła, które łącząc optymalne oświetlenie z otwartą przestrzenią, stanowiło doskonałe warunki do nadzoru.

wi7
Poza przywódcami powstania wielkanocnego, więźniami byli zwykli mieszkańcy, którzy dopuszczali się niewielkich kradzieży ze względu na panujący głód spowodowany zarazą ziemniaczaną. Wśród skazanych było wiele dzieci, najmłodsze miały po 7 lat…


Ponad godzinna wycieczka kończy się na dziedzińcu więziennym na którym pluton egzekucyjny rozstrzeliwał skazanych.

wi3

Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca. 6€ to niewiele za możliwość dowiedzenia się czegoś więcej o ludziach, którzy tworzyli historię tego kraju. To także okazja by zobaczyć na własne oczy miejsca, które zostały uwiecznione na filmach ” W imię ojca” czy ” Wiatr buszujący w jęczmieniu”.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s