Bray, Greystones Cliff Walk

W weekend mimo, że pogoda nie dopisywała, postanowiliśmy wybrać się do Bray, uroczego, nadmorskiego miasteczka położonego 20 km od Dublina, jednak to nie ono było naszym celem, a szlak, który ciągnie się przez 9 km wzdłuż klifu aż do Greystones.

1

Tym razem jednak postanowiliśmy przejść trudniejszą trasą i też mniej uczęszczaną, która zaczyna się od wspinaczki na liczącą 241m n.p.m Bray Head z której rozciąga się piękna panorama na całe Bray, a także Killiney i Dalkey.

panor

Wejście na szczyt nie należy do najtrudniejszych, ale warto zabrać górskie buty.

5

Pogoda była iście irlandzka, bo w czasie naszej wędrówki kilka razy spadł deszcz, a w międzyczasie mocno świeciło słońce, więc przez większość czasu towarzyszyła nam tęcza.

tecza

W którymś momencie zboczyliśmy ze szlaku, bo ktoś nie słuchał moich wskazówek…

7

6

i trafiliśmy na prywatny teren, więc trzeba było przedzierać się przez chaszcze, bramy i murki otoczone drutami kolczystymi i ostrymi kamieniami… co koniec końców, było dość zabawne.

10

11

W końcu udało nam się trafić na szlak i już bez niespodzianek, gonieni przez burzę dotarliśmy do Greystones, z którego po posileniu się ciastkiem i kawą wróciliśmy kolejką podmiejską do Bray.

burza

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s