Narrow Water Castle, Co. Down

W sobotę pogoda nie zachęcała do dalszych wycieczek, jednak pomimo lejącego deszczu zdecydowaliśmy się na wypad do Irlandii Północnej, a dokładnie do Narrow Water Castle!

011
Kilka razy mijaliśmy to miejsce podczas naszych poprzednich wędrówek, ale w końcu nadszedł czas, by przyjrzeć się zamkowi i wieży z bliska!

2

Narrow Water Castle to wieża obronna z XXVI W. wybudowana strategicznie nad rzeką, aby chronić pobliskie miasto Newry przed atakami.

10

4

7

8

9
Jest to świetnie zachowana i bardzo prosta budowla o pustych komnatach, której totalnym przeciwieństwem jest wiktoriańska rezydencja o tej samej nazwie (Narrow Water) znajdująca się na pobliskim wzgórzu.

12

Ogrody, które otaczają posiadłość zdają się skrywać wiele tajemnic…
Sam zamek jest przepiękny i często odbywają się tu wesela, a także inne uroczystości. A, że my wybraliśmy się w sobotę, to mieliśmy okazję podziwiać państwa młodych wraz z roześmianymi gośćmi. Nie chcąc przeszkadzać, obeszliśmy zamek wokół nie rzucając się zbytnio w oczy.

19

14

15

16

17

18

autko

Nie dało się oprzeć wrażeniu, że bryczka wożąca gości po okolicy, zamek i jego zielone tereny przypominają nieco klimat z serialowego „Downton Abbey”…

13

Zdecydowanie jest to miejsce warte odwiedzenia!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s