Powerscourt Estate and Gardens, Co. Wicklow

1

Powerscourt Estate and Gardens- rezydencja przepięknie polożona w centrum terenów parkowych, oddalona o zaledwie 30 km od Dublina.

2

Pałac wzniesiono w latach 30 XVIII w. i wówczas należał do najświetniejszych rezydencji w kraju. W tym samym czasie zaprojektowano ogrody, których styl pozostał niezmieniony do dziś i ze względu na malownicze położenie u stóp Wielkiej Góry Cukrowej ( Great Sugar Loaf ) należą do najpiękniejszych w całej Irlandii.

3

Kamienne schody, wykończone mozaikami ułożonymi z kamieni przywiezionych z plaży w pobliskim Bray prowadzą w dół przez ogrody do fontanny i rozległego jeziora Trytona.

6

7

8

Liczne posągi oraz bramy, które znajdują się w ogrodach zostały przywiezione w XIX w. z dalekich podróży przez ówczesnego hrabiego i do dziś nadają klimat temu miejscu.

13

12

W 1974 roku pożar doszczętnie strawił wnętrze pałacu lecz po wielu latach remontów został pieczołowicie odrestaurowany i wzbogacony o świetną restaurację i liczne sklepy.

14

Nas i podejrzewam, że większość turystów przyciąga ze względu na piękne widoki oraz możliwość odpoczynku od miejskiego zgiełku…

10

9

17

Reklama

Jedna uwaga do wpisu “Powerscourt Estate and Gardens, Co. Wicklow

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s