Castletown House, Kildare

W sobotę dość późnym popołudniem wybraliśmy się na spontaniczną wycieczkę w okolice Dublina. Rzut beretem, bo do Celbridge oddalonego od nas o 15 minut jazdy autostradą.

3

Urocza i niewielka mieścina słynie z potężnej XVIII wiecznej rezydencji Castletown House, która obejmuje sporo hektarów łąk położonych nad rzeką bogatą w szczupaki, które co prawda można łowić, ale tylko po to, aby je następnie wypuścić z powrotem do wody o czym mówią znaki przetłumaczone na kilkanaście języków w tym także na polski, który widnieje jako jeden z pierwszych co zapewne świadczy o sporej ilości zapalonych rodaków-wędkarzy, które swoje „zdobycze” zabierają do domu…

1

Obszary Castletown House są także świetnym miejscem dla właścicieli psów, ze względu na olbrzymie tereny , po których ich pupile mogą swobodnie się wybiegać.

4

Ponieważ nie załapaliśmy się już na zwiedzanie rezydencji, to nie będę się rozpisać czy warto czy nie warto ją zwiedzić…. z całą pewnością za to polecę kawiarnię na parterze gdzie podają przepyszne brownie na ciepło, które przyprawia o dreszcz podniecenia i piszę to z ręką na sercu!

01

Po długim spacerze i dotlenieniu szarych komórek pojechaliśmy do Kildare, którego głównym zabytkiem jest Katedra św.Brygidy ze stojącą obok okrągłą wieżą z XII w. Niestety i pewnie nie będzie to zaskoczeniem, ale też nie załapaliśmy się na zwiedzenie obu zabytków ze względu na późną porę…

7

Morał z naszej sobotniej wycieczki jest taki, że jak chcesz coś zwiedzić to nie śpij do 11…. Kochanie!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s