Powerscourt Waterfall & Johnnie Fox’s Pub, Co. Wicklow

Po szaleństwach piątkowej nocy, sobotę zaczęliśmy dość leniwie, ale wystarczył jeden telefon od znajomych i już pakowaliśmy się na piknik. Mieliśmy spotkać się pod wodospadem Powerscourt w górach Wicklow i dokładnie godzinę po telefonie podjechaliśmy pod bramę wjazdową. Tu została nas niespodzianka, bo od naszej ostatniej
wizyty bilety nieco podrożały. 6 € za zobaczenie wodospadu to ciut za dużo, ale mieliśmy spędzić tu całe popołudnie, więc tylko wzruszyliśmy ramionami, zapłaciliśmy i ruszyliśmy przed siebie. Przejechaliśmy krętą drogą, minęliśmy pierwszy parking i wjechaliśmy na olbrzymią polanę, która o tej godzinie była pełna aut, dorosłych, bawiących się dookoła dzieci i biegających psów. No cóż, trzeba się z tym liczyć, że w weekend
zawsze napotkamy tu tłum ludzi, a szczególnie w taką słoneczną pogodę.
Zaparkowaliśmy, rozłożyliśmy koce i miło spędzaliśmy czas, bo choć ludzi było sporo, to nie było słychać głośnego disco polo, czy co gorsza techno, ani też pijackich wygłupów. Było przyjemnie i rodzinnie.

Po słodkim lenistwie przyszedł czas na spacer w kierunku wodospadu.
Powerscourt Waterfall liczy 121 m i należy do najwyższych w Irlandii. Można do niego dojść szlakiem Wicklow Way schodząc z góry Djouce ( o której więcej tu: https://naszawedrowka.com/2015/01/18/djouce-wicklow-mountains/).

Znajduje się w przepięknym otoczeniu, a potok który od niego odchodzi wygląda wprost bajecznie.

mapa

9

8

4

2

6

3

7

1011

12

13

14

15

16

17

Zrelaksowani i w dobrych humorach postanowiliśmy wrócić do domu, ale przecież nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie zboczyli z trasy.

Znajoma powiedziała nam o ciekawym pubie, który okazał się istną perełką. To Johnnie Fox’s, najwyżej położony pub w całej Irlandii! I poza tym, że wygląda jak muzeum, o czym się zaraz przekonacie, to dają tu smacznie jeść, a dodatkowo można posłuchać irlandzkiej muzyki na żywo. Po prostu miejsce „must see”!
Zresztą zobaczcie sami 🙂

mapa pub

35

36

34

20

22

21

18

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

37

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s